en ENGLISH     et EESTI     ru РУССКИЙ     lt LITHUANIAN     pl POLSKI     tr TÜRKÇE     

 

 

Küresel si̇nema veya taşinabi̇li̇r planetaryum


Küresel sinema, taşınabilir ve şişirebilir bir çadırdır. Çadırın uzunluğu 2,8-3,5 metre; genişliği 5 metredir. Çadırın uzunluğu tavanın yüksekliğine göre ayarlanabilir. Spor salonları, toplantı salonları gibi alanlar çadırın kurulması için idealdir. Çadırı ve çadırın içerisindeki teknik ekipmanı kurmak yaklaşık 40 dakika sürer.


image
  • Çadıra yerleştirilen komprasör sayesinde, içeride sürekli bir oksijen akımı olur ve ortamın havasının bitmesi bu şekilde önlenir. Tüm eğitici animasyonlar çadırın iç yüzeyine yansıtılır. Küresel sinemamıza yerleştirilen özel yastıklar sayesinde çadırın içinde bulunanlar rahat bir ortamda animasyonların keyfine varabilirler. Çadırın kapasitesi ortalama 25-30 kişiyle sınırlıdır.
  • Animasyonların uzunluğu seçilen programa bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaklaşık süre, 24-41 dakika arasında değişir.
  • Gösterim başlamadan önce izleyicilere çadır içindeki kurallarla ilgili kısaca bilgi verilir. Ardından izleyiciler öğretmenleri eşliğinde animasyonları izlemeya başlayabilirler.